Vítejte na stránkách obce Obec Libníkovice.
Nastavení zobrazení

2007 2025
  • Alena Chudá
V sobotu 28. 9. 2024 jsme se zúčastnili Libřického poháru, v rámci kterého se konala i okrsková soutěž okrsku číslo dva.
Náš sbor reprezentovali dva týmy mužů a jeden tým žen.
Muži "A" se umístili na krásném 4. místě v okrsku a na 8. místě v poháru. Muži "B" se umístili na 6. místě v okrsku a na 11. místě v poháru. Ženy se umístily na 1. místě v okrsku a na 3. místě v poháru
S výsledky jsme spokojeni, odvážíme si dva poháry z ženské kategorie a k tomu jeden putovní.
O týden později, 5. 10. 2024 jsme vyrazili na závody do Jezbin, které nakonec organizátoři zrušili, kvůli silně podmáčenému terénu.
Závěr sezóny se nám tedy vydařil, vlastně až na lehké výkyvy celá sezóna. Těšíme se opět na jaře!
Děkujeme všem za podporu.

Fotky, videa a další aktuality naleznete na FB a IG SDH Libníkovice.
Úklid v katastru obce Libníkovice - Ukliďme Libníkovice
V sobotu 21. 9. 2024 jsme uklidili katastr obce Libníkovice.
Oproti minulým úklidům jsme toho nalezli méně.
V lese vedlo sklo, v příkopech plasty. Nalezli jsme i jeden klíč, jehož majitel se už našel.
Letos naší akci opět podpořila obec Libníkovice a poprvé jsme se připojili k organizaci Ukliďme Česko , která nám poskytla úklidové prostředky pro dobrovolníky.
Děkuji všem dobrovolníkům za pomoc!
7. 9. 2024 - VENKOV LIGA Roudnice
Po ne moc povedených nočních závodech jsme se v sobotu odpoledne vydali do Roudnice na poslední kolo VENKOV LIGY.
Útoky zahájily ženy, za pomoci Týny ze Sedlic jsme náš útok uzavřeli v čase 22,73 a tím posouváme i svůj osobáček. Lepší byly pouze holky ze Sedlic, takže bereme medaile za 2. místo.
Ve výsledném pořadí ligy nám to nepomohlo, protože jsme vynechaly první kolo konané v Plačicích. V konečném pořadí ligy jsme skončili na 3. místě za holkama ze Sedlic a Dobřenic - gratulujeme.
Po ukončení kategorie ženy následovala kategorie muži. Naši šli na start mezi prvními a po menším zdržení na koši a přiškrcenému kohoutu na mašině uzavřeli v čase 23,39, který ve velké konkurenci stačil na 7. místo.
V lize se muži umístili ke konci, protože vynechali jedny závody a z druhých nedostali žádný bod.
Z Roudnice odjíždíme spokojeni a míříme rovnou na další závody do Dlouhoňovic.
7. 9. 2024 - Noční závody Dlouhoňovice
Hodinu a půl nám trvala cesta z Roudnice do Dlouhoňovic (cca 70 km), ale věděli jsme, že to bude stát za to, protože se nám tu minulý rok líbilo a k tomu naše ženy jely obhajovat vítězství.
Věděli jsme do čeho jdeme, proto jsme promysleli taktiku a sledovali další týmy jak si poradí s netradičním požárním útokem do sjezdovky. Na řadu jsme šli jako 15. a 16. tým.
Někteří z nás v mezičase dospávali manko z předchozích závodů, jiní se zase dobře bavili.
Je okolo jedenácté večer a my jdeme na start - začínají ženy. Po překonání pneumatiky se dostáváme k základně, kde každá z nás plní bez zaváhání svou práci. Vodu pouštíme dopředu, rozdělovač na místě, proudařky také a je z toho čas 50,39, což pro nás znamená obhájení vítězství z minulého roku!
Po sbalení hadic jdou na řadu naši muži, kteří minulý rok zapsali čas 51,xx a chtějí ho zlepšit. Opět základna v pořádku, voda jde dopředu téměř bez čekání a co to znamená? Zapisujeme čas 41,77, což je zlepšení o 10 vteřin oproti minulému roku a také 2. místo z 10. týmů mužů.
Muži se tedy konečně dočkali a berou svůj první pohár za tuto sezónu. V novodobé historii sboru se jedná o první mužský pohár z jiné než okrskové soutěže!
Tyhle závody jen tak nezapomeneme, byla to pohádka pro náš sbor.
6. 9. 2024 - Noční závody Sedlice
V pátek jsme se opět po roce zúčastnili nočních závodů v Sedlici. Poprvé v historii sboru se zúčastnily dva týmy žen! Ale teď k závodům. Už od začátku nám večer znepříjemňovali komáři, kteří byli opravdu všude.
Celý večer se pro nás nesl ve znamení smůly. Ženy "B" skončily s časem přes minutu na 5. místě, kvůli problému na béčkách. Následovali je muži, kteří předvedli sice celkem povedený útok, ale čas 32:10 stačil na 4. místo. A nakonec ženy "A", které měly útok rozběhnutý hezky, tak na pravém proudu se malovalo, malovalo.. ale nic pěkného z toho nebylo. S časem 52:83 bereme 4. místo a žádná sláva to není.
Samozřejmě se neobešla bez komplikací ani cesta domů a tak dále. Další den, vlastně za pár hodin nás čekala VENKOV LIGA v Roudnici, takže bylo potřeba se oklepat a jít dál.
V sobotu 31. 8. 2024 jsme se zúčastnili noční soutěže v Dubenci.
Už od začátku se nám smůla lepila na paty. Nejdříve nám nestartovala Avie, takže jsme zařizovali posun na zadní startovní pozice, abychom vše stihli. Poté nastalo ještě dalších několik problémů a zmatků, bylo toho až moc.
Na start jsme ale dorazili včas. Nejprve startovali muži, doplněný 3 ženami.
Základna v pohodě, akorát zásek na koši, který byl ve vodě až na 5,5. vteřině. Ve výsledku se ale ukázalo, že to bylo tak akorát na čas. Béčka trošku zkrátili rozdělovač, proudaři doběhli tak akorát. Píšeme tak čas 28,06 (PP 27,12), který je pro nás zároveň novým osobákem na 3B. Ve výsledném pořadí z toho je ve velké konkurenci 12. místo z 23. týmů.
Po úpravách trati se na start postavily ženy. Naše startovaly jako třetí. Základna se povedla, menší zádrhel byl na savicích, mašina přisála trošku vzduchu, takže voda měla mírné zpoždění, ale i tak jsme spokojeny. Důležité je říct, že Kája na savicích běžela tento post pouze s jedním tréninkem, takže to bude jen a jen lepší.
Uzavřely jsme v čase 25,14 (LP 24,74), což stačilo na 7. místo z 14. týmů.
Děkujeme pořadatelům z Dubence za super organizaci a všem týmům a divákům za skvělou atmosféru.
Videa naleznete na FB a IG SDH Libníkovice
V sobotu 17. 8. 2024 jsme se zúčastnili Libelské losovačky. V letošním roce se ji zúčastnilo pouze družstvo smíšené, tedy můžu.
Už od rána byla teplota vzduchu hodně vysoko, takže každý by zajisté ocenil šťastnou ruku při losu, aby si vytáhl koš nebo savice. Při nástupu jsme si vylosovali startovní číslo 14., takže jsme šli poslední.
První pokus nám štěstí docela přálo, pouze levý proud a koš běžely holky, které tyto pozice většinou neběhají. Uzavřeli jsme tak v čase 34,61 (LP 34,16). Což znamenalo průběžné 2. místo z 9. týmů mužů.
Druhý pokus se nám rozfoukalo, když jsme šli na start, protože se hnala bouřka. V naší sestavě všichni mohli být se svými vylosovanými pozicemi spokojeni. Bohužel, i když byli výstřiky na 21 vteřině, kvůli silnému větru jsme i se zkušenými proudaři uzavřeli v čase 34,34 (PP 30,97). Pro nás to ve výsledku znamená 5. místo z 9. týmů mužů.
Za zmínku stojí také výsledek žen z Chábor, za které běžela naše Léňa , která si vytáhla v obou pokusech proud. Zaznamenala tak v kategorii žen nejrychlejší sestřik v čase 25,85.
Mužům z SDH Světí, kteří se umístili na 4. místě, vypomohla Ája, jeden pokus na béčkách a druhý na koši.
V sobotu 27. 7. 2024 jsme se vydali na 27. ročník nočních závodů do Tutlek.
Známé jsou především svým kopcem, který dá zabrat, ale pro některé může být výhodou.
Po slavnostním zahájení tradičním ohňostrojem se na start postavily ženy. My startovaly z 4. pozice, voda byla pošetřená a tak jsme uzavřeli až v čase 37,12 (35,98) - sice jsme měly radost, ale věděly jsme, že to jde líp. Tento čas pro nás znamenal postup do druhého kola z 5. pozice, kde jsme neměly co ztratit.
Daly jsme do toho všechno a zavíráme s časem 34,33 (33,08). V porovnání s ostatními nám to stačí na 5. místo z 10. týmů, ale od medaile nas dělily necelé 2 vteřiny.
Pro nás je pěkné zjištění, že jsme se dokázaly přiblížit týmům, které běhají Podorlická hasičská liga, dokonce některé překonat.
Děkujeme Terce z Chábor za pomoc na savicích!
Následovali muži, šli jsme na start jako třetí. Bohužel byla voda uspěchaná. Béčka byla zalitá moc brzy, tím pádem byl zkrácený rozdělovač i oba proudaři, který mířili na terč z hodně daleka. Pro nás to tak znamená čas 62:01 (47,56), který nás dostává na konečné 15. místo z 18. týmů.
Děkujeme Dominikovi z Lukavic za pomoc na béčkách! Samozřejmě i stálým posílám - Martinovi a Honzovi, bez kterých by tým mužů nebyl.
Videa jsou ke shlédnutí na FB a IG SDH Libníkovice.
publikováno: 19. 10. 2020 13:02,